BAŞKANIN DAVETİ

 

Değerli Meslektaşlarımız;


Sizleri Palyatif Bakım Derneğimizin destekleri ile 8 Ekim tarihinde Wyhndam Grand İzmir Özdilek'de düzenlenecek olan ''Anestezyoloji ve Reanimasyon Yaklaşımı ile Palyatif Bakım'' konu başlıklı sempozyumumuza davet etmekten onur duyarız.


Özellikle son dönemdeki pandemi süreci tekrar göstermiştir ki Anesteziyoloji ve Reanimasyon camiası; ameliyathane, yoğun bakım, palyatif bakım, algoloji, toksikoloji, resüsitasyon ve nutrisyon gibi birçok disiplini kapsar.

Bu disiplerin içinde, palyatif bakımın popülaritesi ve gerekliliği her geçen gün önem kazanmaktadır. Palyatif bakım, multidisipliner bir süreci ifade eder ve bu sürecin en önemli yapıtaşlarından birini Anesteziyoloji ve Reanimasyon dalının oluşturduğunu düşünüyoruz. Diğer klinikler ile birlikte uyumlu bir işbirliği içinde çalışmanın palyatif bakım hizmetlerine olumlu bir katkı yapacağı aşikardır. Multidisipliner çalışmada, halihazırda bu geleneğe sahip olan anestezi camiası ile diğer disiplinlerin, sempozyumumuzda palyatif bakıma ilgilerini çekmek, bilimsel içeriği zengin konular ile buluşup sosyal anlamda da birlikteliğimizi güçlendirmek en büyük temennimizdir.

Bu önemli bilimsel etkinlikte, palyatif bakım ile ilgilenen tüm hekim, hemşire, diyetisyen ve diğer sağlık profesyonellerini sıcak bir sosyal atmosferde ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri 08.10.2022 tarihinde Wyhndam Grand İzmir Özdilek’de gerçekleştireceğimiz 'Anestezyoloji ve Reanimasyon Yaklaşımı ile Palyatif Bakım' konu başlıklı sempozyumumuza davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Egenin incisinde buluşmak dileğiyle...


Saygı ve Sevgilerimle

 

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı
Doç.Dr Aykut Sarıtaş